Stanowisko Rady Miasta Zgierza dotyczące zwiększenia kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia na działanie Poradni Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży przy Miejskim Zespole Przychodni Rejonowych w Zgierzu

Rada Miasta Zgierza popiera działania Miejskiego Zespołu Przychodni Rejonowych w Zgierzu mające na celu zwiększenie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia dla Poradni Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży w Zgierzu.

Świadczenia w zakresie psychiatrii, są świadczeniami pilnymi, gdyż stany zdrowotne, z którymi zgłaszają się młodzi pacjenci, zagrażają ich zdrowiu, a nawet życiu.

Do poradni zgłaszają się dzieci najczęściej z powodu nadpobudliwości, zaburzeń lękowych, agresji, autoagresji, samouszkodzeń, prób samobójczych; dzieci stwarzające problemy wychowawcze na terenie szkoły, domu; dzieci, dla których nauka jest trudna, a rodzina potrzebuje wsparcia bądź terapii. Zdarzają się też psychozy schizofreniczne i zaburzenia jedzenia, zaburzenia lękowe uogólnione, napady paniki, natręctwa. Każdy z przytoczonych przypadków wymaga udzielenia natychmiastowej pomocy, nie tylko lekarskiej ale również psychoterapeuty i psychologa.

Mając na względzie przytoczone problemy, koniecznym jest zwiększenie kontraktu.

Na podst. uchwały Nr XXXIX/430/13 RMZ z dn. 03.09.2013 r.


Ilość odsłon: 904
Dokument wytworzył(a): Przewodniczący Rady Miasta Zgierza
Wprowadził(a): Aleksandra Wiaderkiewicz
Data publikacji: 2014-01-03 15:47
Ostatnia zmiana: 2014-01-03 15:47
Zakres ostatniej zmiany: Pierwsza publikacja.

Rejestr zmian - (0)
Data: 2014-01-03 15:47Wprowadził(a): Aleksandra WiaderkiewiczOpis zmian: Pierwsza publikacja.
separator