Podsumowanie marca
12 marca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "8 wspaniałych". Młodzieżowi radni, w składzie: Natalia Rząb i Dominik Wilk wraz z opiekunką Renatą Malinowską-Koralewską zasiadali w jury konkursu. Po burzliwych naradach ogłoszono werdykt.

19 marca odbyła się Gra Miejska organizowana przez radio EZG. Młodzieżowa Rada miała swoich reprezentantów w składzie: Natalia Rząb, Anna Lass oraz Krystian Andrzejewski. To wydarzenie było bardzo ciekawym przeżyciem i pomimo nie uzyskania żadnego miejsca w grze bardzo dobrze się bawiliśmy poznając nasze własne miasto od trochę innej strony niż zwykle.

20 marca Młodzieżowa Rada zaangażowała się w wydarzenie organizowane przez CKD pt. "Żywa Biblioteka". Radni wcielili się w role zarówno wolontariuszy, a także przychodzili razem ze swoimi szkołami wykorzystując niepowtarzalną okazję rozmowy z ciekawymi ludźmi. Podczas tego wydarzenia w siedzibie CKD gościliśmy wiele ciekawych osobowości m.in. innych wyznań czy orientacji seksualnych. Czekamy z niecierpliwością na kolejne edycję tego wydarzenia.

25 marca w Urzędzie Miasta Zgierza odbyła się Konferencja pt. "Myśl i edukacja dla zbudowania zamożności regionu zgierskiego". Nie zabrakło tam młodzieżowych radnych. Podczas konferencji pogłębiliśmy wiedzę o historii naszego regionu i dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy na temat naszej okolicy.

31 marca odbyła się III Sesja młodzieżowej Rady Miasta Zgierza kadencji 2014-2016. Radni i radne zaakceptowali uchwałę dotyczącą regulaminu Młodzieżowej Debaty. Nie obyło się także bez obecności naszych gości, którymi byli prezydent Miasta Zgierza - Przemysław Staniszewski, Zastępca Prezydenta - Bohdan Bączak oraz Sekretarz Miasta - Robert Chocholski. Młodzieżowi radni otrzymali od Pana Prezydenta propozycję wspólnego wyjazdu integracyjnego. Swoją obecnością zaszczyciły nas także panie dyrektorki zgierskich domów kultury: MDK - Pani Jadwiga Wlaźlińska oraz CKD - Pani Karolina Miżyńska, które przedstawiły nam ofertę skierowaną do młodzieży. Na sali gościliśmy również naszych szkolnych kolegów z Gimnazjum nr 1 oraz Liceum pod patronatem Romualda Traugutta. Koledzy przedstawili nam swoje propozycje działań w naszym mieście.

Natalia Rząb
Rzecznik MRMZIlość odsłon: 694
Dokument wytworzył(a): Natalia Rząb
Wprowadził(a): Aleksandra Wiaderkiewicz
Data publikacji: 2015-04-14 16:22
Ostatnia zmiana: 2015-04-14 16:22
Zakres ostatniej zmiany: Pierwsza publikacja.

Rejestr zmian - (0)
Data: 2015-04-14 16:22Wprowadził(a): Aleksandra WiaderkiewiczOpis zmian: Pierwsza publikacja.
separator