Sesja Rady Miasta Zgierz
Relacja ONLINE


2008-09-18 12:11
Pkt 3. porządku obrad - cd.
Uroczyste powitanie uczestniczek Igrzysk Olimpijskich w Pekinie – brązowej medalistki Pani Agnieszki Wieszczek i Pani Justyny Mospinek oraz innych zgierskich olimpijczyków.

Przewodniczący RMZ A. Mięsok zaprasza przed stół prezydialny Pani Agnieszki Wieszczek oraz Panią Justynę Mospinek.

Odczytuje notki biograficzne.

Agnieszka Wieszczek.
Rocznik 1983, zapaśniczka. Od 4 lata zawodniczka Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego, wielokrotna medalistka zawodów międzynarodowych najwyższej rangi: mistrzyni Polski (2004, 2005 i 2007), srebrny medal na Akademickich Mistrzostwach Świata (2004, 2006) i brązowy medal na Mistrzostwach Europy Seniorek (2006, 2007), wielokrotna medalistka zawodów o Puchar Świata. Udział w Igrzyskach w Pekinie był jej pierwszym startem olimpijskim. Aktualnie studiuje w Kolegium Nauczycielskim w Zgierzu.

Justyna Mospinek
Rocznik 1983, łuczniczka. Studentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Od początku swoje kariery sportowej wierna Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „Piątka” w Zgierzu. Wielokrotna mistrzyni Polski, brązowa medalistka Mistrzostw Europy indywidualnie i wicemistrzyni Europy w drużynie (2002), Mistrzyni Europy w drużynie (2004), brązowy medal Mistrzostw Europy w drużynie oraz 3 medale na Akademickich Mistrzostwach Świata i 8 miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata, a 6 miejsce na światowej liście rankingowej (2006), VIII miejsce indywidualnie i V miejsce w drużynie na Mistrzostwach Świata (2007), mistrzyni Europy w drużynie (2008), wielokrotna medalistka Pucharu Świata i rekordzistka Polski. Za tydzień weźmie udział w finałowej edycji Pucharu Świata jako jedna z 4 najlepszych zawodniczek w świecie. Uczestniczka dwóch Olimpiad: w Atenach (2004) i w Pekinie (2008).

Prezydent Miasta Zgierza J. Sokół wraz z Przewodniczącym RMZ A. Mięsokiem wręczają upominki oraz kwiaty olimpijkom.

Głos zabiera również Burmistrz Miasta Aleksandrowa, pana Lipińskiego. Podkreśla ogromny sukces obydwu olimpijek. Wręcza dyplom i kwiaty.

Kwiaty, w imieniu Posła RP A. Dunina, wręcza radna RMZ, pani A. Dunin.

Głos zabiera Prezydent Miasta Zgierza J. Sokół. Mówi o olbrzymich sukcesach i zasługach trenerów i zawodników.

[ Powrót ]