Sesja Rady Miasta Zgierz
Relacja ONLINE2014-02-27 10:22
Pkt 2. porządku obrad

Wręczenie nagrody sportowej Rady Miasta Zgierza pani Justynie Mospinek-Kluz.

Osiągnięcia Justyny Mospinek-Kluz, zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Piątka" w Zgierzu, uzyskane w 2013 r. oraz wybrane wcześniejsze:

Pani Justyna Mospinek-Kluz w 2013 r. zdobyła złoty medal indywidualnie i tytuł Mistrzyni Polski w łucznictwie kobiet, ustanawiając przy tym nowy rekord Polski w wieloboju (poprzedni rekord Polski też należał do niej!). Posiada klasę mistrzowską i jest członkinią kadry narodowej.
Od kilku lat czołowa zawodniczka rankingów europejskich i światowych. Dwukrotnie uczestniczyła w Igrzyskach Olimpijskich (w Atenach w 2004 r. i w Pekinie w 2008 r.). Podobnym wynikiem legitymują się jedynie zgierscy hokeiści: Stanisław Olczyk i Jan Stopczyk.
Zdobyła brązowy medal na Letniej Uniwersjadzie w Belgradzie w 2009 r. (w konkurencji mikst), złoty medal i tytuł drużynowej Mistrzyni Europy w 2008 r. W tym samym roku zwyciężyła w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata.
Jest wielokrotną rekordzistką i medalistką Mistrzostw Polski - indywidualnie i drużynowo.
Nagrodę sportową Rady Miasta Zgierza otrzymuje już po raz siódmy. Jest też wielokrotną stypendystką sportową Rady Miasta Zgierza.
Od początku kariery sportowej pozostaje wierna jednemu klubowi i naszemu Miastu.

Przewodniczący RMZ J. Komorowski oraz Zastępcy Prezydenta B. Bączak i P. Staniszewski wręczają Pani Justynie Mospinek-Kluz dyplom, kwiaty oraz nagrodę pieniężną.

Drukuj
[ Powrót ]