Zadowoleni pracują lepiej


Wiele mówi się o konieczności poprawy wydajności pracy i obniżki kosztów. Natomiast mało kto wymienia zadowolenie z pracy wśród czynników sukcesu firmy, które można aktywnie kształtować. Niesłusznie.

Według badań, zadowoleni z pracy są zdrowsi, dłużej żyją, są bardziej szczęśliwi w życiu prywatnym. Korzyści odnoszą nie tylko zatrudnieni, ale również firma. Zadowoleni pracownicy są bardziej przywiązani do swojego pracodawcy, rzadziej chorują, rzadziej szukają innej pracy. Badania wskazują też na zbieżność między zadowoleniem a poziomem wykonywania zadań i motywacją do pracy. (...)

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o czynnikach satysfakcji z pracy i co robić, aby motywować pracowników, a co - by zapobiegać niezadowoleniu - zapraszamy do prezentacji "Zadowoleni pracują lepiej", dostępnej na portalu edukacyjnym www.akademiaparp.gov.pl.

Więcej na ten temat, a także o innych ciekawych zagadnieniach kierowania ludźmi i motywowania zespołu dowiesz się w szkoleniu internetowym Akademii PARP "Praktyczne zarządzanie personelem".

Więcej informacji: msp@akademiaparp.gov.pl. Infolinia 0-801 444 MSP (czyli 0-801 444 677).

Cały artykuł (plik .pdf)

Data publikacji: 2010-04-22 11:19