Badania genetyczne mutacji genu BRCA1


W dniu 28.02.2011 r. rozpocznie się kontynuacja badań genetycznych mutacji genu BRCA1. Badania przeprowadzane są w Miejskim Zespole Przychodni Rejonowych w Zgierzu (ul. Łęczycka 24a).

Inicjatorką badań genu BRCA1 jest Pani Prezydent Iwona Wieczorek we współpracy z profesorem Janem Lubińskim z Międzynarodowego Centrum Nowotworów Dziedzicznych w Szczecinie.

Uszkodzony gen BRCA1 odpowiada m.in. za zachorowanie na raka piersi, jajnika, i prostaty. Badania mają na celu wykrycie oraz objęcie opieką lekarską rodzin, w których występują nowotwory. Pozwalają wykryć wcześniej zagrożenie nowotworowe jeszcze przed pojawieniem się objawów klinicznych. Zwiększają szansę całkowitego wyleczenia.

Warunkiem kwalifikacji do badań onkologiczno-genetycznych jest wypełnienie i złożenie ankiety w Miejskim Zespole Przychodni Rejonowych w Zgierzu, ul. Łęczycka 24a. Po wstępnej weryfikacji przez lek. med. Beatę Frątczak osoby zakwalifikowane zostaną powiadomione telefonicznie o wyznaczonym terminie badania.

Ankiety są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta Zgierza oraz w rejestracji Przychodni nr 3 MZPR przy ul. Łęczyckiej 24a w Zgierzu.

Pliki do pobrania (format pdf):

Data publikacji: 2011-02-22 16:15