Ogólnopolska kampania społeczna "Piękna bo zdrowa"


22 stycznia 2012 roku rusza ogólnopolska kampania społeczna "Piękna bo zdrowa" organizowana z okazji Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy (RSM) pod honorowym patronatem Anny Komorowskiej, Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Hanny Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Celem kampanii, realizowanej przez Kwiat Kobiecości - Ogólnopolską Organizację na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy i magazyn Glamour, jest budowa świadomości i edukacja w zakresie profilaktyki i leczenia choroby, której śmiertelność wśród kobiet w Polsce jest najwyższa w całej Europie.

Każdego roku prawie 4000 Polek dowiaduje się, że ma raka szyjki macicy. Niestety, codziennie aż 5 chorych kobiet umiera! A wcale nie musi tak być, wystarczy regularnie przeprowadzać badania cytologiczne, do czego przekonują wszystkie osoby związane z kampanią, w tym aż 12 polskich gwiazd - aktorek, dziennikarek i prezenterek telewizyjnych: Anna Dereszowska, Edyta Jungowska, Katarzyna Pakosińska, Katarzyna Zielińska, Katarzyna Glinka, Agnieszka Popielewicz, Anna Wendzikowska, Ewa Pacuła, Maja Hirsch, Aleksandra Mikołajczyk, Marzena Sienkiewicz i Agata Młynarska.

INFORMACJA PRASOWA (plik .pdf)

Więcej informacji na stronie www.kwiatkobiecosci.pl.

W celu przyłączenia się do kampanii zapraszamy na fan-stronę inicjatywy na portalu facebook.com: www.facebook.com/kwiatkobiecosci.

Więcej informacji udziela:

Aleksandra Malanowicz
Kwiat Kobiecości
Tel: 602 739 852
aleksandra@kwiatkobiecosci.pl

Data publikacji: 2012-01-12 10:36