Nowa Dyrektor MZPR


Pani Jadwiga Wojtowicz-Banaszewska, wyłoniona w wyniku postępowania konkursowego na stanowisko Dyrektora Miejskiego Zespołu Przychodni Rejonowych w Zgierzu ma 57 lat (ur. 28 stycznia 1956 r. w Łodzi). W Miejskim Zespole Przychodni Rejonowych przystąpi do pracy w dniu 8 kwietnia br.

Ukończyła dzienne studia magisterskie na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym (1978 r.). Ma również wykształcenie dodatkowe przydatne na stanowisku Dyrektora MZPR: Studium Podyplomowe w zakresie Ekonomiki i Finansowania Opieki Zdrowotnej (1992 r.) oraz Studia Podyplomowe w zakresie Rachunkowości Przedsiębiorstwa (1996 r.).

Posiada długoletni staż pracy w organizacji opieki zdrowotnej.

Z ochroną zdrowia związana jest zawodowo od 1982 roku, gdzie w Zespole Opieki Zdrowotnej Łódź - Górna pracowała przez 11 lat na stanowisku Kierownika Działu Organizacyjno-Prawnego.

Od 2002 roku pracuje w Wojewódzkim Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Narządu Ruchu im. dr Z. Radlińskiego w Łodzi na stanowisku Kierownika Działu Organizacji, Kadr i Statystyki Medycznej, będąc jednocześnie Pełnomocnikiem Praw Pacjenta.

Uczestniczyła w wielu certyfikowanych kursach i szkoleniach  z zakresu nowoczesnego zarządzania w zakładach opieki zdrowotnej, obejmujących m.in. zagadnienia rachunku kosztów i informacji zarządczej oraz narzędzi restrukturyzacji i konsolidacji ZOZ-ów.

Mieszka w Łodzi, jest mężatką (mąż jest lekarzem), posiada dwóch dorosłych synów w wieku 24 lata (student SGH w Warszawie) i 29 lat (prawnik).

Komunikat UMZ

Data publikacji: 2013-04-02 17:11